REKLAMA

Kujawy Zachodnie – ludzie i wydarzenia


Jubileuszowe ślizganie

Data: 14 lutego 2011 autor: Tomasz Sibora

Inowrocławskie środowisko ZHR w czasie ferii zimowych, między 29 stycznia a 4 lutego 2011 r. było organizatorem 10. Jubileuszowego Obozu Zimowego. Zimowisko, jak co roku, odbywało się w okolicach Zakopanego ? tym razem baza noclegowa mieściła się  w pensjonacie Pani Krystyny Mąki w Białym Dunajcu.Inowrocławskie środowisko ZHR w czasie ferii zimowych, między 29 stycznia a 4 lutego 2011 r. było organizatorem 10. Jubileuszowego Obozu Zimowego. Zimowisko, jak co roku, odbywało się w okolicach Zakopanego ? tym razem baza noclegowa mieściła się  w pensjonacie Pani Krystyny Mąki w Białym Dunajcu.

W tegorocznym zimowisku uczestniczyła nieliczna grupa amatorów śnieżnej zimy, bo niespełna 30 zuchów, harcerzy i wędrowników oraz 5 instruktorów harcerskich, nie licząc najmłodszego – 3 letniego Stasia.  W kadrze zimowiska znaleźli się doświadczeni instruktorzy: phm. Edward Kurkowiak, pwd. Maciej Janiak, pwd. Maciej Szota i hm. Tomasz Sibora. Była to zatem okazja do harcowania i szkolenia na wysokim poziomie merytorycznym. Uczestnicy realizowali program w swoich grupach wiekowych, polegający głownie na doskonalenie jazdy na nartach. Do nauki jazdy wykorzystywaliśmy stok ?Toko Land? w Białym Dunajcu z dwoma wyciągami orczykowymi o dł. 750 metrów i największym nachyleniu do 35 stopni oraz stok w Małym Cichym  z wyciągiem krzesełkowym o długości blisko 3 km. W czasie pobytu nie zabrakło też wędrówek po górach, wędrownicy przeszli dziesięciokilometrowy odcinek czarnego szlaku w Gorczańskim Parku Narodowym, w okolicy Łopusznej i Polany Zielenicy. Podczas tej wędrówki  utrzymywano skuteczną łączność na odległość blisko 20 km na częstotliwości 152 MHz za pomocą radiotelefonów o mocy 2 W. Atrakcją była wizyta w basenach z wodą termalną w Szaflarach, zwiedzanie Zakopanego, w tym licznych muzeów i skoczni narciarskiej. Wieczorami obywały się kominki, a kadra dwa razy odbyła spotkania szkoleniowe poświęcona strategii rozwoju środowiska w 2011 roku i planowaniu obozu w czasie letnich wakacji.

Dzięki solidarnemu rozłożeniu kosztów – wpłat dokonywali wszyscy uczestnicy łącznie z kadrą – środków pochodzących ze zbiórek tzw. 1 %  podatku dochodowego za 2009 r., środków pochodzących ze zbiórek publicznych oraz dotacji Miasta Inowrocławia na pokrycie części kosztów transportu w wysokości 4 tys. zł zimowisko zostało zamknięte saldem dodatnim.

Kolejne zimowisko już za rok, na które ZHR zaprasza wszystkich chętnych, bez ograniczenia wiekowego, dla których ideały harcerskie są ważną wskazówką w dążeniu do życiowych celów.

 

Fot. i film: Tomasz Sibora, Maciej Janiak, Maciej Szota.
Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:
404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/106232612795666801638/album/BiaYDunajec2011?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

 

httpv://www.youtube.com/watch?v=ZWDfJ4lPe3E

 

Zostaw odpowiedź

 

  • O stronie

    Serwis KujawyZachodnie.pl to miejsce dla wszystkich, którzy kochają Kujawy i dla tych, którzy pojawili się tu przypadkiem. Piszemy o ludziach i wydarzeniach, które z jakiegoś powodu wpisały się w historię regionu lub mają znaczenie dla ludzi żyjących współcześnie. Zawsze staramy się, aby zamieszczane materiały były dawką pozytywnej energii do działania. Pisząc o rzeczach trudnych pokazujemy, w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

    Statystyka: Wpisów: 127, Komentarzy: 8

  • Reklama

  • Losowy film

    Oops, something went wrong.
  • Facebook Like Box↑ Do góry