REKLAMA

Kujawy Zachodnie – ludzie i wydarzenia


Wydarzenia 2011 r.

Data: 15 marca 2011 autor: Tomasz Sibora

Poniżej prezentujemy listę wybranych wydarzeń ? imprez, spotkań, koncertów ? do uczestnictwa w których szczególnie zachęcamy.

 

Marzec

IX Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych ?Arlekinada?.

25-26 marca (piątek ? sobota), Teatr Miejski, pl. Teatralny 2, wstęp wolny.

?Arlekinada? jest spotkaniem zespołów teatralnych małych form ? teatrów dramatycznych, teatrów wizji i ruchu, teatrów poezji i kabaretów. Jej celem jest konfrontacja artystycznych dokonań zespołów teatralnych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Festiwal stwarza możliwość szerokiej dyskusji oraz wymiany doświadczeń dotyczących różnych rodzajów wypowiedzi teatralnej. Impreza promuje młode talenty, a także kształtuje wrażliwość na piękno ojczystego języka.

 

Kwiecień

Koncert Muzyki Celtyckiej.

3 kwietnia (niedziela), godz. 17.00, Teatr Miejski, pl. Klasztorny 2, bilety 20 zł.

Wystąpią: Lindsay Davidson ? dudy, Mariola Salaber ? harfa celtycka, harfa pedałowa, Wojciech Okurowski ? fletnia Pana, Przemysław Wawrzyniak ? dudy, bodhrán, Inowrocławska Orkiestra Smyczkowa ?Pro Arte?, José Maria Florencio Junior ? dyrygent.

W programie: Jerzy Fryderyk Haendel, Laura Zaerr, Linsay Davidson.

 

Sesja popularna ?Sługa Boży Stefan kard. Wyszyński z okazji 110. rocznicy urodzin?.

16 kwietnia (środa), godz. 16.00, Instytut Prymasa Józefa Glempa, pl. Klasztorny 2, wstęp wolny.

 

Finał Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Kobiet Enea Cup 2011.

8-10 kwietnia, Hala Widowiskowo ? Sportowa, al. Niepodległości 4, bilety ? 10 zł, 20 zł, 30 zł, 50 zł.

Ćwierć finały, 8 kwietnia (piątek), godz. 13.00, 15.30, 18.00 i 20.30.

Półfinały, 9 kwietnia (sobota), godz. 14.45 i godz. 18.00.

Finał, 10 kwietnia (niedziela), o godz. 14.45.

 

Widowisko Multimedialne ?Santo Subito?.

Początek spektaklu 19 i 20 kwietnia (wtorek i środa) o godz. 19.00., Teatr Miejski – pl. Klasztorny 2, wstęp za pośrednictwem darmowych wejściówek.

Widowisko o charakterze misterium pozwalające lepiej przygotować się do ważnych dla chrześcijan dni ? Zmartwychwstania Chrystusa i beatyfikacji Jana Pawła II.

W założeniu autorów ma to być awangardowe przedsięwzięcie bazujące na tekście polskiej wersji libretta do Jesus Chrust Superstar, które połączone zostanie z wierszami Karola Wojtyły. Ich interpretację przedstawi znany polski aktor ? Jerzy Zelnik. W rolę biblijnych postaci wcieli się młodzież z Zespołu Szkół Katolickich  i Niższego Seminarium Duchownego w Markowicach.

 

Widowisko artystyczne dedykowane Janowi Pawłowi II ?Wołam z całej głębi tego tysiąclecia? wołam z Wami wszystkimi??

30 kwietnia (sobota), godz. 20.00, początek przy Teatrze Miejskim ? pl. Klasztorny 2.

Widowisko będzie miało formę przemarszu sprzed Teatru Miejskiego, ulicami Kr. Jadwigi i Solankową, do skweru Jana Pawła II. Na trasie, w wybranych miejscach, realizowane będą działania artystyczne w wykonaniu aktorów Teatru ?A? z Gliwic.

 

Maj

IV Bieg Piastowski (półmaraton ? dystans 21,097 km)

14 maja (sobota), więcej informacji: www.biegpiastowski.pl

 

Wrzesień

„Targi Młodych” to impreza organizowana przez młodych dla młodych. W dniach 11, 16 i 17 września 2011 r.  odbywać się będzie wiele spotkań, prezentacji, pokazów, występów i koncertów. Wszystko po to, aby zachęcić do działania i aktywności. Więcej informacji na www.tmmf.pl oraz na plakatach – poniżej.

 
Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:
404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/106232612795666801638/album/wydarzenia2011?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

 

 

 

Zostaw odpowiedź

 

  • O stronie

    Serwis KujawyZachodnie.pl to miejsce dla wszystkich, którzy kochają Kujawy i dla tych, którzy pojawili się tu przypadkiem. Piszemy o ludziach i wydarzeniach, które z jakiegoś powodu wpisały się w historię regionu lub mają znaczenie dla ludzi żyjących współcześnie. Zawsze staramy się, aby zamieszczane materiały były dawką pozytywnej energii do działania. Pisząc o rzeczach trudnych pokazujemy, w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

    Statystyka: Wpisów: 127, Komentarzy: 8

  • Reklama

  • Losowy film

    Oops, something went wrong.
  • Facebook Like Box↑ Do góry