REKLAMA

Kujawy Zachodnie – ludzie i wydarzenia


Jan Paweł II błogosławionym !

Data: 03 maja 2011 autor: o. Wincenty Zakrzewski OCist.

1 maja 2011 r., w Watykanie, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, święto ustanowione przez Jana Pawła II, po raz pierwszy od ponad 1000 lat papież wyniósł na ołtarze swego bezpośredniego poprzednika. Jednocześnie opublikowano dekret o uznaniu cudu za wstawiennictwem polskiego papieża. Za cud uznano niewytłumaczalne całkowite ustąpienia choroby Parkinsona u francuskiej zakonnicy. Benedykt XVI osobiście przewodniczył beatyfikacji na Placu św. Piotra. 27-letni pontyfikat polskiego papieża przeszedł do historii jako przełomowy dla Kościoła i losów milionów ludzi.

W wydarzeniu udział wzięło również wielu mieszkańców Kujaw Zachodnich. Warto pamiętać,  że w dniu 19 marca 2004 r. Rada Miejska Inowrocławia nadała papieżowi  tytuł Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia. W myśli filozoficznej Ojca Świętego Jana Pawła II najważniejsza była problematyka człowieka i jego godności. Jego pontyfikat charakteryzował się otwarciem na dialog ze światem ? był to, obok oczywistych związków emocjonalnych z naszym rodakiem, jeden z powodów przybycia do Rzymu wielu setek tysięcy Polaków z całego świata.

Poniższe zdjęcia stanowią relacje z trzech dni na Palcu św. Piotra ? 30 kwietnia, 1 i 2 maja 2011 r.
Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:
404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/106232612795666801638/album/beatyfikacja2011?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

 

Zostaw odpowiedź

 

  • O stronie

    Serwis KujawyZachodnie.pl to miejsce dla wszystkich, którzy kochają Kujawy i dla tych, którzy pojawili się tu przypadkiem. Piszemy o ludziach i wydarzeniach, które z jakiegoś powodu wpisały się w historię regionu lub mają znaczenie dla ludzi żyjących współcześnie. Zawsze staramy się, aby zamieszczane materiały były dawką pozytywnej energii do działania. Pisząc o rzeczach trudnych pokazujemy, w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

    Statystyka: Wpisów: 127, Komentarzy: 8

  • Reklama

  • Losowy film

    Oops, something went wrong.
  • Facebook Like Box↑ Do góry