REKLAMA

Kujawy Zachodnie – ludzie i wydarzenia


Spływ fotografów

Data: 17 lipca 2011 autor: Maciej Szota

Piętnaście osób, które zgłosiło się wcześniej w odpowiedzi na zaproszenie ZHR-u, wzięło udział w ?Spływie fotografów? po Noteci. Spływ  w sobotę 16 lipca 2011 r. organizował Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Inowrocławiu. Fotografowie przepłynęli trasę z Inowrocławia do Kruszwicy w dwie godziny, robiąc setki zdjęć noteckiej faunie i florze. Każdy zakończył spływ zadowolony i pozytywnie zaskoczony pięknem rzeki. Spośród uczestników były osoby pływające  już kajakami oraz nowicjusze, korzystający pierwszy raz z tej formy rekreacji. Większość uczestników to z zamiłowania fotograficy, dla niektórych główną atrakcją były jednak kajaki. Poza mieszkańcami Inowrocławia i Kruszwicy  na spływ przyjechały również dwie osoby z Torunia. Dzięki wsparciu Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego udział w spływie był bezpłatny, a jedynym warunkiem udziału w imprezie był aparat fotograficzny.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za tak sprawny i liczny udział w tym wydarzeniu. Piękne zdjęcia, pozytywne opinie o Noteci i zadowolenie ze spływu potwierdziło, że takie akcje są potrzebne i warto starać się o to, aby jak najwięcej osób mogło poznać piękno naszej rzeki. Harcerze zapewne jeszcze nie raz zaproszą mieszkańców miasta i okolic na kolejny spływ.

Przypomnijmy, że ZHR od momentu powstania w 1989 roku aktywnie promuje uprawianie rekreacyjne sportów wodnych, w tym kajakarstwa. Od kilku lat inowrocławscy harcerze są organizatorami spływów i zawodów kajakowych po Noteci. Od kilku lat podejmują również działania mające na celu powstanie małej przystani w Mątwach. W zamyśle byłaby to wypożyczalnia kajaków i łodzi oraz miejsce cumowania dla żeglarzy płynących rzeką po ?Wielkiej Pętli Wielkopolski ? Warta ? Noteć ? Gopło-Warta?. Aktualnie oprócz tworzenia dokumentacji harcerze głównie zajmują się promocją rzeki jako doskonałego miejsca do uprawiania sportów wodnych.

 

Poniżej prezentujemy próbkę zdjęć ze spływu, zrobioną przez jego uczestników.

 
Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:
404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/106232612795666801638/album/splyw2011?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

 

  • O stronie

    Serwis KujawyZachodnie.pl to miejsce dla wszystkich, którzy kochają Kujawy i dla tych, którzy pojawili się tu przypadkiem. Piszemy o ludziach i wydarzeniach, które z jakiegoś powodu wpisały się w historię regionu lub mają znaczenie dla ludzi żyjących współcześnie. Zawsze staramy się, aby zamieszczane materiały były dawką pozytywnej energii do działania. Pisząc o rzeczach trudnych pokazujemy, w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

    Statystyka: Wpisów: 127, Komentarzy: 8

  • Reklama

  • Losowy film

    Oops, something went wrong.
  • Facebook Like Box↑ Do góry