REKLAMA

Kujawy Zachodnie – ludzie i wydarzenia


Targi Młodych

Data: 19 września 2011 autor: Maciej Szota

Wyobraźcie sobie młodych ludzi, którzy sami planują, przygotowują i organizują dużą imprezę, w której dorośli tylko pomagają i wspierają. Trudno to sobie wyobrazić, bo zazwyczaj to dorośli są inicjatorami, a młodzież wykonuje mniej lub bardziej odpowiedzialnie swoje zadania. W Inowrocławiu tak się dzieje od sześciu lat i nie trzeba tego sobie wyobrażać. Targi Młodych i TM Music Festival w 2011 r. tradycyjnie zostały zorganizowane dla młodych, przez młodych, przy wsparciu miasta pod patronatem prezydenta.

Setka wolontariuszy i organizacje, takie jak: Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy ?Flandria?, Stowarzyszenie Rozwoju Inicjatyw activeXtreme, Kujawskie Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji połączyły Inowrocław 11 września 2011 r. pod hasłem ?I love Inowrocław?. Trzydziestu dwóch wystawców, śniadanie na trawie, młodzieżowe zespoły i liczne pokazy to główny powód dla których kilka tysięcy mieszkańców Inowrocławia odwiedziło Targi Młodych. Ilu z nich znalazło nową pasję? – zapewne wielu, bo większość wystawców przeprowadziło dziesiątki rozmów i znalazło chętnych do przyszłej współpracy. Same targi to przede wszystkim wspaniała atmosfera, którą można było wyczuć w powietrzu, gdyż wszyscy pracowali i uczestniczyli w tym wydarzeniu z własnej woli i dla czystej przyjemności.

Tydzień później miała miejsce kolejna odsłona Targów Młodych, TM Music Festival. Wyjątkowy festiwal muzyczny, na który młodzi ludzie zapraszają swoich muzycznych idoli. W piątkowy wieczór podczas koncertu ROCK&GRA na scenie wystąpili Off Rockers, Teddy Picker, Living on Venus, Tabu, Czaqu oraz Hunter. Sobotni koncert ESKA LIVE HIT FEST rozpoczął się występem Gronosia i Cygi, następnie na scenie wystąpili Neuron & Czaras i Malina oraz gwiazdy wieczoru Kalwi & Remi oraz Robert M. Gościnnie zagrali DJ XEOS i DJ Rabbit. Na dwóch koncertach bawiło się łącznie 1500 osób, które chwaliły klimat i poziom tegorocznych artystów. Koncerty to nie tylko dobra zabawa, ale także idealna nauka dla młodych, którzy uczą się odpowiedzialności i współpracy.

Dla jakich rzeczy dzisiaj młody człowiek jest w stanie poświęcić część wakacji i swój wolny czas? Ile razy młodzież wybiera drogę pod prąd? W tym roku w Inowrocławiu takich osób było kilkadziesiąt i wszystkich połączyła idea Targów Młodych, a na koniec najczęściej zadawanym przez nich pytaniem było: ?To co, robimy targi w przyszłym roku??.

 

Zdjęcia z galerii wykonał Miłosz Jackowski.
Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:
404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/106232612795666801638/album/targi2011?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

 

 

Zostaw odpowiedź

 

  • O stronie

    Serwis KujawyZachodnie.pl to miejsce dla wszystkich, którzy kochają Kujawy i dla tych, którzy pojawili się tu przypadkiem. Piszemy o ludziach i wydarzeniach, które z jakiegoś powodu wpisały się w historię regionu lub mają znaczenie dla ludzi żyjących współcześnie. Zawsze staramy się, aby zamieszczane materiały były dawką pozytywnej energii do działania. Pisząc o rzeczach trudnych pokazujemy, w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

    Statystyka: Wpisów: 127, Komentarzy: 8

  • Reklama

  • Losowy film

    Oops, something went wrong.
  • Facebook Like Box↑ Do góry