REKLAMA

Kujawy Zachodnie – ludzie i wydarzenia


Zachować pamięć

Data: 29 października 2011 autor: Tomasz Sibora

Kampania informacyjna szkoły

W ramach projektu ?Zachować pamięć ? z nową wiedzą w lepszą przyszłość? uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej w Gniewkówcu, gm. Złotniki Kujawskie, inicjują powstanie tzw. ?Żywej  Biblioteki?, czyli spotkań ze wszystkimi mieszkańcami, którzy posiadają wiedzę na temat historii miejscowości: Gniewkówiec, Dobrogościce, Gniewkówiec -Karczówka, Tupadły i Broniewo.
W toku realizacji Projektu w szkole odbywać się będą ciekawe i rozwijające zajęcia:

- edukacyjno-historyczne ?Zachować pamięć?,

- artystyczne ?Plastyka w służbie pamięci – moje drzewo genealogiczne?,

- informatyczno?redakcyjne ?O przeszłości dla przyszłości?,

- warsztaty eTwinning ?Our history?,

- teatralno- muzyczne ?Muzyką malowane?,

- rekreacyjno – sportowe.

Zwieńczeniem wszystkich działań będzie wydruk publikacji  książkowej pt. ?Zachować pamięć?, w której zamieszczone zostaną zdjęcia, zebrane dokumenty i opisy wspomnień pozyskane od mieszkańców lokalnej społeczności. Termin druku książki i spotkanie podsumowujące planowane jest na grudzień 2011 r. Każda osoba, której materiały zostaną zamieszczone w książce otrzyma publikację na własność.

Realizatorzy projektu współpracują z Wójtem Gminy oraz z Sołtysami ww. miejscowości.

Telefony do kontaktu dla osób zainteresowanych współpracą.: 52 351 75 12, 504 125 120, Fax: 52 351 75 12, e-mail: sp-gniewkowiec@gazeta.pl

Wnioskodawca projektu – Stowarzyszenie Pomocy Szkole Podstawowej w Gniewkówcu. Projekt realizowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Programu Społecznego.

 
Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:
404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/106232612795666801638/album/gniewkowiec2011?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Zostaw odpowiedź

 

  • O stronie

    Serwis KujawyZachodnie.pl to miejsce dla wszystkich, którzy kochają Kujawy i dla tych, którzy pojawili się tu przypadkiem. Piszemy o ludziach i wydarzeniach, które z jakiegoś powodu wpisały się w historię regionu lub mają znaczenie dla ludzi żyjących współcześnie. Zawsze staramy się, aby zamieszczane materiały były dawką pozytywnej energii do działania. Pisząc o rzeczach trudnych pokazujemy, w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

    Statystyka: Wpisów: 127, Komentarzy: 8

  • Reklama

  • Losowy film

    Oops, something went wrong.
  • Facebook Like Box↑ Do góry