REKLAMA

Kujawy Zachodnie – ludzie i wydarzenia


Sezon MTB – zakończony !

Data: 07 grudnia 2011 autor: Dariusz Ligęza

Kolarze górscy z inowrocławskiej grupy ?activextreme bike team? mają za sobą bardzo udany pierwszy rok startów. Teraz czas na odpoczynek, podsumowania oraz już niebawem przygotowania do kolejnego sezonu w 2012 r.

Inauguracyjny start w 2011 roku miał miejsce po sąsiedzku w Bydgoszczy, gdzie pomimo początku sezonu zawodnicy spisali się bardzo dobrze zajmując miejsca w czołówce tabeli. Na wyróżnienie zasługuje Agnieszka Tyminska-Sopolinska, która zajęła 3 miejsce w kategorii K3.

Główną areną zmagań kolarskich był cykl ?Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB?, w ramach którego odbyło się sześć edycji maratonów: Gniezno, Mosina, Suchy Las, Hermanów, Koło i Łopuchowo. W klasyfikacji drużynowej ?activeXtrene Bike Team? zajął bardzo dobre 13 miejsce na 54 sklasyfikowane drużyny; a indywidualnie rewelacyjnie spisał się Lider Teamu Robert Rachowski zajmując 5 miejsce w kategorii M2. Świetnie spisali się także Jarosław Romanek 15 miejsce (M2) i Tomasz Filipiuk 17 miejsce (M3). Oprócz startów w Grand Prix Wielkopolski inowrocławska drużyna startowała także w innych zawodach. Najtrudniejszym startem w jakim wzięła udział  był ?Super maraton Kellys Podhalański?, w którym do pokonania był dystans 100 kilometrów z łącznym przewyższeniem prawie 3000 metrów. Tu także zawodnicy ?activextreme Bike Team? znaleźli się w czołówce zajmując 9 i 10 miejsce. Tak dobre wyniki w pierwszym roku istnienia zespołu nie były by możliwe gdyby nie wsparcie głównego sponsora Teamu SODA POLSKA CIECH Sp. z o.o.

Piotr Szkudlarek sekcyjny drużyny tak podsumowuje sezon 2011: Sezon bardzo udany dla naszego zespołu!? przed rozpoczęciem nie zakładaliśmy, że uda nam się osiągnąć aż tak dobre wyniki w pierwszym roku istnienia Teamu. Oczywiście nie chcemy spocząć na laurach w dalszym ciągu chcemy się rozwijać? na rok 2012 postawiliśmy przed sobą jeszcze bardziej ambitne cele: chcemy powalczyć o miejsce w pierwszej piątce klasyfikacji drużynowej cyklu ?Grand Prix Wielkopolski w Maratonach Rowerowych MTB 2012?, a także o miejsca na podium indywidualnie w tymże cyklu, Aby osiągnąć ten cel do Teamu dołączą nowi zawodnicy, którzy w istotny sposób wzmocnią naszą siłę. Oprócz startów w ww. cyklu maratonów planujemy także starty w pojedynczych edycjach innych cyklicznych zawodów, tak jak to miało miejsce w mijającym sezonie. Korzystając z okazji chciałbym podziękować w imieniu całego zespołu naszemu głównemu sponsorowi Spółce ?Soda Polska Ciech? za wsparcie jakie nam okazała, bez niego ciężko było by nam osiągnąć to, co udało nam się wywalczyć w 2011 roku?

Najbliższy start ?biało ? czarnej? grupy MTB z Inowrocławia w kwietniu 2012 roku.

 
Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:
404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/106232612795666801638/album/mtb2011?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

 

Zostaw odpowiedź

 

  • O stronie

    Serwis KujawyZachodnie.pl to miejsce dla wszystkich, którzy kochają Kujawy i dla tych, którzy pojawili się tu przypadkiem. Piszemy o ludziach i wydarzeniach, które z jakiegoś powodu wpisały się w historię regionu lub mają znaczenie dla ludzi żyjących współcześnie. Zawsze staramy się, aby zamieszczane materiały były dawką pozytywnej energii do działania. Pisząc o rzeczach trudnych pokazujemy, w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

    Statystyka: Wpisów: 127, Komentarzy: 8

  • Reklama

  • Losowy film

    Oops, something went wrong.
  • Facebook Like Box↑ Do góry