REKLAMA

Kujawy Zachodnie – ludzie i wydarzenia


Studia podyplomowe w Fundacji Ekspert-Kujawy

Data: 14 marca 2012 autor: Tomasz Sibora

Rozmowa z Anną Siwińską kierownikiem studiów podyplomowych organizowanych wspólnie przez Fundację Ekspert ? Kujawy i Wyższą Szkołę Pedagogiczno ? Techniczną w Koninie. Rozmowę przeprowadził Tomasz Sibora.

 

Dla kogo przygotowany jest projekt studiów podyplomowych?

Studia podyplomowe skierowane są do osób, które będą w przyszłości lub już są odpowiedzialne za wdrażanie w swoich miejscach pracy poszczególnych elementów pedagogiki lub nowych kierunków technicznych. Bardzo dużą zaletą studiów jest nacisk na praktykę ? wykładowcami będą eksperci praktycy, a główną formą zajęć będą zajęcia praktyczne. Oprócz tego Centrum Studiów Podyplomowych działające w Wyższej Szkole Pedagogiczno ? Technicznej w Koninie będąc naszym partnerem weryfikuje merytoryczną zawartość programu studiów, co gwarantuje idealne połączenie aspektów teoretycznych z elementami praktycznymi.

 

Proszę powiedzieć, jak doszło do współpracy z Wyższą Szkołą Pedagogiczno -Techniczną w Koninie?

Współpraca została nawiązana głównie poprzez realizację projektu ?Młodzi, zdolni w swojej firmie? w ramach POKL skierowanego do studentów, jak również inne działania na terenie wielkopolski. Wyższa Szkoła Pedagogiczno-Techniczna w Koninie to pełna ambicji i permanentnie rozwijająca się uczelnia. Ponadto Centrum Studiów Podyplomowych działające przy WSPT oferuje interesujące możliwości podnoszenia kwalifikacji zawodowych, poszerzenia wiedzy oraz nabywania nowych umiejętności, co jest kompatybilne z działającym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli Fundacji Ekspert-Kujawy.

 

Skąd zaczerpnęli Państwo wiedzę na temat zapotrzebowania na dane studia, jeszcze przed decyzją o ich uruchomieniu?

Jolanta Woźnica: Współczesny świat, a tym samym rynek określają potrzeby rozwoju osobistego, a w następstwie tego wymuszają doskonalenie umiejętności z zakresu pedagogiki czy poszczególnych kierunków technicznych. Specjaliści z tych dziedzin coraz intensywniej są poszukiwani na rynku pracy. Drugim źródłem wiedzy na temat zapotrzebowania na dane studia są nasi klienci korzystający z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, ale i Kujawskiego Biura Karier, którzy dzięki ankietom i rozmowom podpowiadają, jakie kierunki są poszukiwane, atrakcyjne z punktu widzenia ich pracy zawodowej.

 

Jaką kierunki  studiów podyplomowych oferujecie?

Wychodząc naprzeciw rynkowym trendom stworzyliśmy warunki do studiowania kierunków pedagogicznych oraz edukacji technicznej i informatycznej, które są zawsze najbardziej ?owocne? w kwestii kształcenia, eskalacji umiejętności i kompetencji człowieka. Oferta studiów podyplomowych zawiera 5 kierunków, których skończenie pozwoli na znalezienie dobrze płatnej, satysfakcjonującej pracy. Do ww. studiów zaliczamy: przygotowanie pedagogiczne, doradztwo zawodowe, oligofrenopedagogikę a także informatykę i technologię informacyjną, grafikę komputerową i multimedialną.

 

Kiedy i gdzie mogą zgłaszać się pierwsi zainteresowani?

Pierwsze zajęcia rozpoczynamy już w czerwcu. W związku z faktem, iż jesteśmy wydziałem zamiejscowym WSPT wszystkie zajęcia realizowane będą w siedzibie Fundacji Ekspert ? Kujawy, mieszczącej się przy ul. Dworcowej 65 w Inowrocławiu. Ponadto plusem jest również umiejscowienie Fundacji dla dojeżdżających z okolicznych powiatów ? 300 metrów od dworca PKS i PKP. Szczegółowych informacji zainteresowani uzyskają w siedzibie Fundacji, e-mail: studia@ekspert-kujawy.pl lub telefonicznie: 52-357-62-15 lub na stronie internetowej www.fundacja.ekspert-kujawy.pl

 

Bardzo dziękuje za rozmowę i życzę dalszych sukcesów.

 

Zostaw odpowiedź

 

  • O stronie

    Serwis KujawyZachodnie.pl to miejsce dla wszystkich, którzy kochają Kujawy i dla tych, którzy pojawili się tu przypadkiem. Piszemy o ludziach i wydarzeniach, które z jakiegoś powodu wpisały się w historię regionu lub mają znaczenie dla ludzi żyjących współcześnie. Zawsze staramy się, aby zamieszczane materiały były dawką pozytywnej energii do działania. Pisząc o rzeczach trudnych pokazujemy, w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

    Statystyka: Wpisów: 127, Komentarzy: 8

  • Reklama

  • Losowy film

    Oops, something went wrong.
  • Facebook Like Box↑ Do góry