REKLAMA

Kujawy Zachodnie – ludzie i wydarzenia


Wystawa Gospodarcza 2012

Data: 20 maja 2012 autor: Dariusz Ligęza

Tegoroczna edycja Inowrocławskiej Wystawy Gospodarczej odbyła się 19 i 20 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej. Jak co roku mieszkańcy Inowrocławia i regionu mogli zapoznać się z ofertą lokalnych producentów i usługodawców. Wartym podkreślenia jest fakt, iż od kilku lat systematycznie rośnie liczba wystawców, tym razem zaprezentowało się ich blisko 40.

Impreza tradycyjnie już przyciąga wielu odwiedzających, którzy oprócz zwiedzania stoisk mogą wziąć udział w przygotowanych zarówno przez organizatorów jak i wystawców pokazach, prezentacjach, degustacjach, a także konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

Wystawie od szesnastu lat towarzyszy konkurs o miano Najlepszego Produktu Roku, którego celem jest wyłonienie produktu lub usługi, które poprzez swoją obecność na rynku promują miasto, region, a także lokalną przedsiębiorczość, świadczą o ogromnym potencjale gospodarczym drzemiącym w stolicy Kujaw Zachodnich. Wspomniany konkurs cieszy się niesłabnącą popularnością wśród firm biorących udział w wystawie. Co roku o najwyższy laur ubiega się kilkanaście produktów i usług zgłaszanych w trzech kategoriach: produkt przemysłowy, produkt spożywczy oraz usługa. O tym, że wybór tego jednego, najlepszego nie jest prosty, niech świadczy fakt, iż oprócz głównej nagrody kapituła konkursowa przyznała szereg wyróżnień. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się: Firma ?Eurotherm?  Technika Grzewcza Marii i Janusza Niewiadomskich oferująca pompę ciepła, w pełni przyjazne użytkownikom i środowisku urządzenie grzewcze; ?ID Block Systems? firma specjalizująca się w produkcji zabezpieczeń tzw. dokumentów zbliżeniowych (kart płatniczych, kluczy elektronicznych, paszportów), zgłoszona przez nią karta grafenowa gwarantuje stuprocentowe bezpieczeństwo naszych dokumentów. Nagrodę specjalną za szczególne osiągnięcia na rzecz promocji i rozwoju gospodarczego regionu otrzymał Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy Zakład w Kołudzie Wielkiej, który słynie z hodowli gęsi białej kołudzkiej. Niekwestionowanym zwycięzcą tegorocznego konkursu została Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska ?CUIAVIA? , za wprowadzenie na rynek serków homogenizowanych ?DELICATO? , które dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii i najwyższej jakości surowców produkowane są bez dodatku konserwantów i stabilizatorów. Oprócz walorów zgłoszonego produktu członkowie kapituły konkursowej podkreślali dotychczasowe osiągnięcia firmy oraz jej pozycję w branży. Nagroda specjalna prezydenta miasta powędrowała tym razem w ręce przedstawicieli firmy ?ID Block Systems?.

Możliwość uhonorowania dokonań firm biorących udział w wystawie mają także członkowie kapituły reprezentujący instytucje otoczenia biznesu. Tradycyjnie już swoje nagrody przyznała  Naczelna Organizacja Techniczna Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych Rada w Inowrocławiu. Wśród wyróżnionych znaleźli się ?Eurotherm? Technika Grzewcza,  ?ID Block Systems? Sp. z o. o. oraz  ?CIECH? S.A.

 

Przez cały czas trwania wystawy odwiedzający mogli oddać głos n a najładniejszą ekspozycję wystawową. W plebiscycie zwyciężyło stoisko firmy ?CIECH? S.A. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, które w tym roku obchodzi 100 rocznicę uruchomienia zorganizowanej komunikacji w Inowrocławiu.

 

Zdjęcia wykonał Dariusz Ligęza oraz pracownicy Referatu Rozwoju Gospodarczego U. M. Inowrocławia.

 
Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:
404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/106232612795666801638/album/wystawa2012?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Zostaw odpowiedź

 

  • O stronie

    Serwis KujawyZachodnie.pl to miejsce dla wszystkich, którzy kochają Kujawy i dla tych, którzy pojawili się tu przypadkiem. Piszemy o ludziach i wydarzeniach, które z jakiegoś powodu wpisały się w historię regionu lub mają znaczenie dla ludzi żyjących współcześnie. Zawsze staramy się, aby zamieszczane materiały były dawką pozytywnej energii do działania. Pisząc o rzeczach trudnych pokazujemy, w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

    Statystyka: Wpisów: 127, Komentarzy: 8

  • Reklama

  • Losowy film

    Oops, something went wrong.
  • Facebook Like Box↑ Do góry