REKLAMA

Kujawy Zachodnie – ludzie i wydarzenia


Biblioteka Kujawska – mapy

Data: 20 czerwca 2012 autor: Tomasz Sibora

Jeśli chodzi o współczesne mapy topograficzne i turystyczne to możemy miłośnikom regionu polecić i zachęcić do posiadania trzech opisanych poniżej. Wszelakie inne wydawnictwa są jedynie mniej lub bardziej udanymi modyfikacjami, często zawierającymi liczne błędy. Zbierając mapy pamiętać należy, że są one aktualizowane okresowo  i często nie zwierają aktualnych danych: nowych dróg, budynków, zmian w związanych z wyburzeniami. Polecamy również korzystanie z obszernych baz dostępnych elektronicznie za pomocą Internetu, w tym map satelitarnych.

 

 1. Pojezierze Gnieźnieńskie, Mapa turystyczna w skali 1 : 150 000, Państwowe Przedsiębiorstwo Wydawnictw Kartograficznych, Warszawa 1984.
 2. N-34-109 Inowrocław, Mapa topograficzna w skali 1: 100 000, Wojskowe Zakłady Kartograficzne, Warszawa 1990.
 3. Inowrocław, Plan miasta w skali 1 : 10 000, Wydawnictwo Azymut, Łódź 2010.

Zostaw odpowiedź

 

 • O stronie

  Serwis KujawyZachodnie.pl to miejsce dla wszystkich, którzy kochają Kujawy i dla tych, którzy pojawili się tu przypadkiem. Piszemy o ludziach i wydarzeniach, które z jakiegoś powodu wpisały się w historię regionu lub mają znaczenie dla ludzi żyjących współcześnie. Zawsze staramy się, aby zamieszczane materiały były dawką pozytywnej energii do działania. Pisząc o rzeczach trudnych pokazujemy, w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

  Statystyka: Wpisów: 127, Komentarzy: 8

 • Reklama

 • Losowy film

  Oops, something went wrong.
 • Facebook Like Box↑ Do góry