REKLAMA

Kujawy Zachodnie – ludzie i wydarzenia


Zapraszamy na koncert

Data: 14 października 2013 autor: Tomasz Sibora

Zapraszamy na koncert światowej sławy tenora Marka Torzewskiego pt. ?Magnes Dusz? oraz występ Joszko Brody z zespołem „Dzieci z Brodą” z programem „Czuwaj Wiaro!”.

Koncert odbędzie się 26 października 2013 r. w kościele pw. św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

 

Marek Torzewski w ramach występu w Inowrocławiu wykona m.in. utwory ze swoich trzech ostatnich płyt: ?Nic nie dane jest na zawsze? , ?Magnes Dusz? i ?L’amore?. Po ariach w największych teatrach operowych, hymnie Polski wykonywanym przez popularnego śpiewaka na stadionach i jego autorskim hymnie piłkarskim ?Do przodu, Polsko? przyszedł czas na muzykę lżejszą, przepełnioną miłością, przyjaźnią i przywiązaniem do drugiego człowieka.

 

Rozmaite gremia wyróżniają go co pewien czas za jego sztukę wokalną, za rozsławianie polskiej kultury w świecie. Dla przykładu: jako pierwszy polski artysta dał recital w Kwaterze Głównej NATO w Shepe, inaugurował też Międzynarodowy Rok Chopinowski w Belgii, gdzie od lat mieszka. Na stadionie Śląskim w Chorzowie jako pierwszy artysta w Polsce wykonał nasz hymn przed meczem Polska ? Ukraina. A jego autorska piosenka ?Do przodu, Polsko? została uznana za hymn reprezentacji.

Tak więc aktywność zawodowa i pasje Marka Torzewskiego od lat wykraczają poza szacowne sceny operowe w ojczyźnie, a także w Europie i za oceanem. Dlatego i nagrody obejmują rozmaite sfery jego intensywnego życia. Od pierwszego sukcesu, niedługo po studiach, na międzynarodowym konkursie wokalnym im. Jana Kiepury w Krynicy w 1984 r. ? po uznanie polskiego resortu kultury i choćby ze strony Stowarzyszenia Mały Książę, które Torzewskiemu, jego żonie, aktorce i menedżerowi Barbarze Romanowicz-Torzewskiej oraz uzdolnionej wokalnie córce Agacie przyznało honorowy tytuł Przyjaciela Małego Księcia za najlepszy wizerunek Polskiej Rodziny Artystycznej na świecie.

Torzewski swego czasu zaczął skutecznie burzyć schematyczne wyobrażenie polskich odbiorców o śpiewaku operowym, który albo pokazuje się na wielkiej scenie w kostiumie i makijażu, albo poza sceną ? ale też serio, z poważną miną, nienagannie przystrzyżoną fryzurą i w garniturze, czy smokingu.

 

Jan Kiepura śpiewał niegdyś arie operetkowe na balkonie hotelu, Torzewski pojawił się w programach TVP, na estradach i w plenerze, w studiach, ubrany mniej zobowiązująco, bez krawata ani muszki, z półdługimi włosami. Odczarował koturnowość wyobrażeń o śpiewakach, a tym samym wykonał tzw. dobrą robotę ? nie przekraczając granicy dobrego smaku przybliżał wysoką sztukę odbiorcy, ośmielał go i pozyskiwał z pewnością przyszłych melomanów. Wykształcony klasycznie nie ogranicza się do muzyki poważnej.

Torzewski ujmuje pięknie brzmiącym, ciepłym głosem, swobodą i naturalnością, a śpiewane przez niego włoskie utwory wprowadzają w romantyczny nastrój.

 

Więcej informacji o Marku Torzewskim można przeczytać na jego oficjalnej stronie www.marektorzewski.com.pl

 

Bezpośrednio przez koncertem Marka Torzewskiego wystąpi Joszko Broda z zespołem ?Dzieci z Brodą?.

 

Joszko Broda to znany muzyk multiinstrumentalista, producent muzyczny i kompozytor.

Muzyki uczył się od swojego ojca, Józefa Brody i Jana Sikory ?Gajdosza?. Gra na drumli, fujarze postnej, fujarze sałaskiej, fujarkach pięciootworowych, fujarkach sześciootworowych, rogach, trąbicie, skrzypcach, gajdach, kozie, okarynie, liściu, słomce, trzcinie i na wielu innych instrumentach. Śpiewa po góralsku. Prowadzi warsztaty artystyczne i zespół dla dzieci.

Joszko Broda pojawił się na scenie w wieku czterech lat w zespole swojego ojca, występując wiele razy w Polsce i Europie. Wziął udział w licznych nagraniach studyjnych prowadzonych przez europejskie instytucje kulturalne. Joszka możemy usłyszeć na płycie ?Beskidy? wydanej przez Polskie Radio w 1997 roku w serii ?Muzyka Źródeł? i na płycie ?Pologne? wydanej przez francuską wytwórnię Radia Ocora.

W 2000 roku zaczął realizować swoje własne produkcje muzyczne. Powstała płyta ?Jałmużna Postna? nagrana w Bazylice Dominikanów Lublinie, polsko-węgierska płyta ?Posłóchejcie kamaradzi? i trzy albumy związane z prowadzonym przez Joszka zespołem
?Dzieci z Brodą?: ?Normalnie szok!?, ?Halo Halo Dzieci Europy? i ?Czuwaj Wiaro!? - do piosenek z tego albumu Telewizja Polska wyprodukowała teledyski, które znajdują się w stałej ekspozycji w Muzeum Powstania Warszawskiego. I właśnie te utwory będzie można usłyszeć w Inowrocławiu podczas sobotniego koncertu.

 

Koncert organizują:

Firma ATS Marketing Tomasz Sibora przy współudziale organizacyjnym Towarzystwa Kujawskiego i Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

 

Sponsorzy:

?Ampol-Merol? Sp. z o.o. Wąbrzeźno www.ampol-merol.pl

Gospodarstwo Nasienne Rąbinek Stefan Łuczak www.eluczak.pl

Związek Pracodawców – Dzierżawców i Właścicieli Rolnych, Oddział Bydgoszcz www.pracodawcyrolni.pl

?Adar? Handel Nawozami Sztucznymi Dariusz Draganek

P.H.U ?FITOCHEM? Mirosław i Zbigniew Kowalewscy Sp. J. www.fitochem.pl

?Krukowiak? Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o. www.krukowiak.com.pl

?Rewers? Ewa Trzcińska

?MS? Maciej Szota www.szota.net

Bank Spółdzielczy w Inowrocławiu

Dormed Ryszard Wesołowski www.dormed.pl

Gospodarstwo Rolne Kowalewski Mirosław i Alina

 

Podczas trwania koncertu obowiązuje całkowity zakaz rejestrowania fragmentów jaki i całości wykonywanych utworów.

 

 
Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:
404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/106232612795666801638/album/koncert2013?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Zostaw odpowiedź

 

  • O stronie

    Serwis KujawyZachodnie.pl to miejsce dla wszystkich, którzy kochają Kujawy i dla tych, którzy pojawili się tu przypadkiem. Piszemy o ludziach i wydarzeniach, które z jakiegoś powodu wpisały się w historię regionu lub mają znaczenie dla ludzi żyjących współcześnie. Zawsze staramy się, aby zamieszczane materiały były dawką pozytywnej energii do działania. Pisząc o rzeczach trudnych pokazujemy, w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

    Statystyka: Wpisów: 127, Komentarzy: 8

  • Reklama

  • Losowy film

    Oops, something went wrong.
  • Facebook Like Box↑ Do góry