REKLAMA

Kujawy Zachodnie – ludzie i wydarzenia


„Czuwaj Wiaro!’ i „Magnes Dusz” za nami

Data: 31 października 2013 autor: Tomasz Sibora

Kilka dni temu zakończył się koncert Joszko Brody z zespołem ?Dzieci z Brodą? pt. ?Czuwaj Wiaro!? oraz Marka Torzewskiego również z zespołem pt. ?Magnes Dusz?. O samych wykonawcach już pisałem w artykule zapowiadającym koncert, tutaj mogę jedynie dodać, że w podczas występu są jeszcze bardziej przekonywujący i dynamiczni niż kiedy słucha się ich z płyty cd. Umiejętność nawiązania kontaktu z publicznością wszyscy widzowie oceniali bardzo wysoko. Oba koncerty w ocenie widzów były sporym sukcesem zarówno pod względem artystycznym jak i organizacyjnym, choć trzeba przyznać że koncerty otwarte, gdzie nie można z góry przewidzieć ilości widzów mają również swoje mankamenty i niedogodności. Wiele osób musiało stać i nie we wszystkich miejscach nagłośnienie dawało pełny komfort odbioru. Z pewnością jednak atmosfera jaka wytworzyła się z poczucia wspólnoty przeżywania tak radosnego i zarazem wzruszającego widowiska rekompensowała inne niedogodności.

 

W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim wolontariuszom i pracownikom różnych instytucji zaangażowanym w organizację tego koncertu, a których było naprawdę sporo. Szczególnie chciałbym podziękować pracownikom Muzeum Powstania Warszawskiego za pomoc w opracowaniu i udostępnieniu zdjęć do wystawy. Była to Pani  Barbara Augustyniak i Pan Jakub Król. Członkom ZHR za wszelaką pomoc organizacyjną, byli to wędrownicy Oskar Remiasz, Jakub Anders, Tomasz Pietrala, Dariusz Gawęda i Jakub Koszowski, wędrowniczki Anna Szlagowska i Julia Sobczak, instruktorki i harcerki starsze Paulina Kozłowska i Aleksandra Sibora oraz członkinie współdziałające Anna Patyk i Żaneta Ligęza. Dużą pomocą wspierali nas wolontariusze zebrani wokół Macieja Szoty, czyli Przemysław Woltman, Anna Trojanowska i Zuzanna Lewicka. Dziękuję również dyrektor Szkoły Katolickiej Pani Magdalenie Szewczykowskiej za udostępnienie pomieszczeń szkolnych, pracownikowi gospodarczemu Panu Janowi Ziętkowi oraz kościelnemu Panu Tomaszowi Chojnackiemu.

 

Nade wszystko podziękowania należą się proboszczowi ks. Janowi Maćkowiakowi za nieodpłatne udostępnienie kościoła oraz głównemu inicjatorowi koncertu i w dużej części też organizatorowi Panu Stefanowi Łuczakowi, który wraz z pracownikami Gospodarstwa Nasiennego z Rąbinka wspierał organizatorów w trudnych momentach.

 

Do tego można by wymieniać tych wszystkich który rozwieszali plakaty, nagłaśniali, zapowiadali wykonawców, filmowali i fotografowali koncert, drukowali, żywili i udzielali noclegów – bez nich również tego przedsięwzięcia by nie było. Całości oczywiście dopełnili sponsorzy wymienieni na plakatach, zaproszeniach, przy okazji wystawy i podczas koncertu oraz widzowie ? uczestnicy tego przedsięwzięcia którzy jako odbiorcy potwierdzili że to działanie miało sens, bez nich absolutnie tego wszystkiego by nie było.

 

Sporo widzów zauważyło też, zarówno przed koncertem jak i dnia następnego obecność niestrudzonego orędownika pamięci o bł. Jerzym Popiełuszce Pana Leona Łochowskiego z Warszawy oraz członkinie i członków polskiego zespołu folklorystycznego z Litwy ?Turgielanka? na czele z szefową Panią Władysławą Szyłobryt. Miło nam było gościć również ich podczas tego wydarzenia.

 

Od strony formalnej koncert był organizowany przez firmę ATS Marketing przy współudziale Towarzystwa Kujawskiego ? stowarzyszenia zwykłego ? zajmującego się od kilku lat popularyzowaniem nowoczesnego regionalizmu na Kujawach Zachodnich oraz organizacji wychowawczej jaką jest Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej.

 

Mam nadzieję, że w takim gronie organizatorów i słuchaczy jeszcze się spotkamy.

 

Zdjęcia w dniu 26 i 27 października br. wykonali: Dariusz Ligęza, Żaneta Ligęza i Tomasz Sibora

 

 
Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:
404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/106232612795666801638/album/koncert20132?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Zostaw odpowiedź

 

  • O stronie

    Serwis KujawyZachodnie.pl to miejsce dla wszystkich, którzy kochają Kujawy i dla tych, którzy pojawili się tu przypadkiem. Piszemy o ludziach i wydarzeniach, które z jakiegoś powodu wpisały się w historię regionu lub mają znaczenie dla ludzi żyjących współcześnie. Zawsze staramy się, aby zamieszczane materiały były dawką pozytywnej energii do działania. Pisząc o rzeczach trudnych pokazujemy, w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

    Statystyka: Wpisów: 127, Komentarzy: 8

  • Reklama

  • Losowy film

    Oops, something went wrong.
  • Facebook Like Box↑ Do góry