REKLAMA

Kujawy Zachodnie – ludzie i wydarzenia


„Czuwaj Wiaro!” i „Magnes Dusz” po raz drugi

Data: 11 grudnia 2013 autor: Tomasz Sibora

Koncert jaki odbył  się w Bydgoszczy 11 listopada 2013 r. potwierdził fakt, że zarówno Joszko Broda z zespołem „Dzieci z Brodą” jak i Marek Torzewski cieszą się dużą popularnością i potrafią przyciągać na swoje koncerty tłumy. Tak było 26 października w Inowrocławiu i podobnie 11 listopada w Bydgoszczy. 

I tym razem dla kronikarskiego porządku chciałbym wymienić kilka osób, bez których tego wydarzenia by nie było. Biorąc pod uwagę fakt, że koncert bydagoski był powieleniem tego wcześniejszego w Inowrocławiu nie będę wymieniał osób, które po raz drugi stawiły się do pomocy, choć oczywiście bardzo im dziękuję. Wymienić muszę jednak gospodarza miejsca, czyli ks. kanonika Józefa Kubalewskiego proboszcza parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników – osobę niezwykle otwartą na inicjatywy wspierające duchowy rozwój człowieka. Na pochwałę zasługują również harcerki i harcerze ZHR w Bydgoszczy, którzy pomagali przy kolportowaniu materiałów informacyjnych oraz m.in. zbierali pieniądze na „Akcję Paczka” – pomoc Polakom na wschodzie. Dzięki życzliwości artystów, którzy poparli tę akcję i zgodzili się na umieszczenie odpowiednich informacji na zaproszeniach i plakatach udało się zebrać ponad 2,5 tys. złotych. Pieniądze te pomogły przy przygotowaniach do planowanego na grudzień wyjazdu w okolice Oszmiany na Białorusi z prezentami dla ludzi naprawdę potrzebujących wsparcia. Harcerkami i harcerzami podczas koncertu dowodziły instruktorki: Kamila Łaganowska i Joanna Bronkali oraz instruktorzy: Robert Gębara, Paweł Pankiewicz, Karol Świtała.

 

Niezwykła atmosfera i „magnes dusz”  jaki powstał podczas tego koncertu jest trudny do opisania lub przedstawienia na fotografii. Osoby, które były obecne na obu koncertach z pewnością były uczestnikami czegoś więcej niż tylko wydarzenia artystycznego, mogły choć przez chwile poczuć siłę wspólnoty ludzi podobnie myślących i pragnących dobra w codziennym życiu.

 
Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:
404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/106232612795666801638/album/koncert20133?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Zostaw odpowiedź

 

  • O stronie

    Serwis KujawyZachodnie.pl to miejsce dla wszystkich, którzy kochają Kujawy i dla tych, którzy pojawili się tu przypadkiem. Piszemy o ludziach i wydarzeniach, które z jakiegoś powodu wpisały się w historię regionu lub mają znaczenie dla ludzi żyjących współcześnie. Zawsze staramy się, aby zamieszczane materiały były dawką pozytywnej energii do działania. Pisząc o rzeczach trudnych pokazujemy, w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

    Statystyka: Wpisów: 127, Komentarzy: 8

  • Reklama

  • Losowy film

    Oops, something went wrong.
  • Facebook Like Box↑ Do góry