REKLAMA

Kujawy Zachodnie – ludzie i wydarzenia


Premiera filmu „Jedenaście”

Data: 18 grudnia 2013 autor: Dariusz Ligęza

14 grudnia 2013 r. o godzinie 17.00 w inowrocławskim Kinomax rozpoczęła się premiera filmu w reżyserii Jakuba Grabowskiego, produkcji o. Cordiana OFM pt. ?Jedenaście?.

Film powstał w ciągu pięciu dni a tworzyło go ponad sto osób z całego regionu. W główne role wcielili się amatorzy, młodzi mieszkańcy Pakości wspierani przez zawodowców. Połączenie to pozwoliło na osiągnięcie niebywale zaskakująco profesjonalnego obrazu. Tytuł ? jak podkreśla Reżyser Jakub Grabowski ? jest mocno matematyczny, bo jest to wynik równania 10 + 1. Pierwotnie film miał być o Dziesięciu Przykazaniach Bożych, ale autorzy postanowili dodać do filmu jeszcze ?miłość?. Właśnie ona przeplatała wątki trzydziestominutowego dzieła, opowiadającego historię nastoletniej Zosi, która gubi się w relacjach z najbliższymi.

 

?Jedenaście? z pewnością jest wielowymiarowym dziełem. Dla ekipy filmowej był sprawdzianem współpracy i możliwością podzielenia się wszystkim, co człowiek ma w sobie najlepszego, przelania na taśmę swojego doświadczenia Pana Boga. Dla widzów film stanowił swojego rodzaju rekolekcje, pełne rozważania nad zaufaniem, wybaczeniem, miłością i siłą modlitwy. Producent o. Cordian OFM podkreślił podczas premiery, że ważnym wymiarem tego filmu jest również rozpoczęcie dyskusji na temat sztuki i jej roli w kształtowaniu młodych ludzi. Zachęcał do podjęcia rozmów na temat kinematografii na Kujawach.

 

Wiecej o filmie: http://siemafort.pl/11.html

 

Zobacz zdjęcia i film z otwarcia. Pomysł i realizacja Dariusz Ligęza.

 

 
Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:
404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/106232612795666801638/album/jedenascie2013?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw odpowiedź

 

  • O stronie

    Serwis KujawyZachodnie.pl to miejsce dla wszystkich, którzy kochają Kujawy i dla tych, którzy pojawili się tu przypadkiem. Piszemy o ludziach i wydarzeniach, które z jakiegoś powodu wpisały się w historię regionu lub mają znaczenie dla ludzi żyjących współcześnie. Zawsze staramy się, aby zamieszczane materiały były dawką pozytywnej energii do działania. Pisząc o rzeczach trudnych pokazujemy, w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

    Statystyka: Wpisów: 127, Komentarzy: 8

  • Reklama

  • Losowy film

    Oops, something went wrong.
  • Facebook Like Box↑ Do góry