REKLAMA

Kujawy Zachodnie – ludzie i wydarzenia


Zapraszamy do klasy pierwszej

Data: 10 kwietnia 2014 autor: Tomasz Sibora

Zapraszamy do klasy pierwszej ? o pasji z jaką nauczyciele i rodzice tworzą szkołę, drugim domu i warunkach nauczania oraz o planach powołania dwóch pierwszych klas z Panią Magdaleną Szewczykowską wicedyrektorem Katolickiej Szkoły Podstawowej w Inowrocławiu rozmawia Tomasz Sibora.

 

Kiedy powstała szkoła katolicka w Inowrocławiu i jak jest zorganizowana ?

 

Katolicka Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu powstała w 2002 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Mieści się ona w budynku parafii św. Jadwigi Królowej przy ul. Wojska Polskiego 20. W tej chwili liczy ponad stu uczniów, jest zatem szkołą kameralną i bezpieczną. Wszyscy doskonale się znamy. Ogromnym plusem są kilkunastoosobowe klasy oraz praca jednozmianowa. Każdego dnia uczniowie rozpoczynają lekcje o godz. 8.00, zaraz po ich zakończeniu odbywają się zajęcia pozalekcyjne i koła zainteresowań. Świetlica szkolna jest czynna od godz. 6.30 do 16.30. Uczniowie tam mają możliwość odrabiania zadań domowych pod kierunkiem nauczyciela oraz wspólnej zabawy. W niej również można zjeść smaczne posiłki.

 

Jak wygląda praca z uczniami ?

 

Uczniów kształcimy wszechstronnie, rozwijając ich zainteresowania i zdolności. Nauczyciele naszej szkoły pracują z wielkim oddaniem i pasją. Efektami tej pracy są od początku istnienia szkoły najwyższe w mieście wyniki sprawdzianu po klasie szóstej oraz wysokie miejsca w licznych konkursach. Zapewniamy wysoki poziom nauczania,  zwiększony wymiar obowiązkowych zajęć oraz język niemiecki jako drugi język obcy od klasy czwartej. Oferujemy również pomoc psychologa, pedagoga i logopedy oraz wspieramy uczniów poprzez zajęcia korekcyjno-kompensacyjne i dydaktyczno-wyrównawcze.

 

Co jest charakterystycznego w szkole katolickiej, co odróżnia ją od innych ?

 

Wspólnotę szkoły tworzą rodzice, pracownicy oraz wspaniali uczniowie, wśród których budujemy przyjazną i ciepłą atmosferę, uwrażliwiamy na potrzeby serca i bierzemy udział w akcjach charytatywnych. Ważne jest też to, że mamy bardzo częste kontakty z rodzicami. Dzięki temu można szybko reagować w wymagających tego sytuacjach. Od nowego roku szkolnego zapraszamy do oddziału zerowego o profilu twórczym oraz pierwszej klasy z rozszerzonym językiem angielskim.

 

W tym roku istnieje zamiar powołania dwóch klas pierwszych, jak chciałaby Pani zachęcić rodziców do bliższego zapoznania się z warunkami i ofertą szkoły ?

 

Trudno jest opisać miejsce, które wielu z nas traktuje jak drugi dom. Nasz styl pracy można uchwycić przeglądając zbiory zdjęć z poszczególnych wydarzeń, ale przede wszystkim serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby nas poznać, do osobistego kontaktu. Chętnie spotkamy się z każdym, kto będzie chciał zobaczyć naszą szkołę i poznać jej indywidualny charakter. Podczas osobistych odwiedzin najlepiej można przekonać się, że nasza oferta – z punktu widzenia rozwoju dziecka – jest naprawdę godna polecenia. W Inowrocławiu nie ma drugiej takiej szkoły.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 52 352-65-95 lub na www.kspinowroclaw.pl

 

Zamieszczone pod artykułem zdjęcia pochodzą ze zbiorów własnych szkoły.

 
Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:
404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/106232612795666801638/album/szkola2014?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Zostaw odpowiedź

 

  • O stronie

    Serwis KujawyZachodnie.pl to miejsce dla wszystkich, którzy kochają Kujawy i dla tych, którzy pojawili się tu przypadkiem. Piszemy o ludziach i wydarzeniach, które z jakiegoś powodu wpisały się w historię regionu lub mają znaczenie dla ludzi żyjących współcześnie. Zawsze staramy się, aby zamieszczane materiały były dawką pozytywnej energii do działania. Pisząc o rzeczach trudnych pokazujemy, w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

    Statystyka: Wpisów: 127, Komentarzy: 8

  • Reklama

  • Losowy film

    Oops, something went wrong.
  • Facebook Like Box↑ Do góry