REKLAMA

Kujawy Zachodnie – ludzie i wydarzenia


Trzeci „Marsz dla Życia i Rodziny”

Data: 02 czerwca 2014 autor: Tomasz Sibora

31 maja 2014 r. w Inowrocławiu już po raz trzeci organizowany był ?Marsz dla Życia i Rodziny?. Marsz rozpoczął się o godz. 15.00 na skwerze Jana Pawła II pieśnią  ?Abba Ojcze? i wspólną modlitwą, której przewodniczył ks. prałat Paweł Kowalski. Następnie uczestnicy z towarzyszeniem Orkiestry Dętej Inowrocławskich Kopalń Soli przeszli na Stadion Miejski, gdzie rozpoczął się  Festyn Rodzinny. W wydarzeniu tym wzięło udział blisko tysiąc osób, często były to całe rodziny. Podobne marsze w minioną sobotę i niedzielę były organizowane w 130 miejscowościach.
Marsz  dla Życia i Rodziny jest radosnym świętem. Tworzymy wspólnotę ludzi, dla których wartości rodzinne są ważne. Rodzina to wartość, dla której warto wyjść z domu by ją promować i dać wyraz swoim poglądom ? przekonywał Piotr Bandurski.

 

Inowrocławski ?Marsz dla Życia i Rodziny? odbył się pod hasłem ?Rodzina obywatelska. Rodzina – wspólnota – samorząd?.

Przed nami wybory do Europarlamentu oraz jesienne wybory samorządowe. Dlatego w tym roku, zwracamy uwagę, że rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej i samorządu. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie. Z jednej strony zachęcamy rodziny do angażowania się w sprawy lokalnej wspólnoty. Z drugiej przypominamy, że samorząd ma wpływ między innymi na kulturę, edukację i bezpieczeństwo ? wymiary życia społecznego, które bezpośrednio dotykają rodziny. Warto analizować programy i postulaty osób, które chcą sprawować władzę w instytucjach samorządu terytorialnego właśnie pod kątem rozwiązań służących pomyślności rodziny ? tłumaczył inny organizator Maciej Radzisz.

 

Organizatorzy zadbali, aby zarówno podczas Marszu, jak i podczas Festynu Rodzinnego, było wiele atrakcji. Dzieciom rozdano balony, wiatraczki i inne niespodzianki. Orkiestra dęta, bryczka z parą młodą, szczudlarze oraz niesione kolorowe transparenty przykuwały uwagę przypadkowych widzów ? może w przyszłym roku wezmą czynny udział w marszu ?
Na stadionie wszystko odbyło się w stylu pikniku rodzinnego. Były zatem tradycyjne gry i zabawy dla dzieci. Nie zabrakło też dobrej muzyki w wykonaniu inowrocławskiego zespół ?Nowa Pieśń?.

 

Marsz nie skończył się na festynie!

 

Dla melomanów o godz. 19.00 w kościele pw. Świętego Ducha odbył się wspaniały koncert ?Ave Maria? w wykonaniu chóru Świętej Cecylii z Bydgoszczy.

 

Dla lubiących sporty ekstremalne - Stowarzyszenie Rozwoju Inicjatyw activeXtreme zaprosiło na ?Wieczór na wysokości?. Od godz. 22.00 w Parku Linowym w Solankach można było z latarką na kasku zmierzyć się z własnymi słabościami – wisząc, wspinając się czy zjeżdżając na linach.

 

Inowrocławski kino KINOMAX również przygotował prezent dla uczestników marszu. Specjalnie oznaczone bilety zniżkowe (na dowolny film w repertuarze czerwcowym) były rozdawane podczas festynu rodzinnego.

 

Organizatorem ?Marszu dla Życia i Rodziny? było Stowarzyszenie ?Służyć Życiu? im ks. Wojciecha Dzierzgowskiego w Inowrocławiu, adres: ul. Bpa A. Laubitza 9, 88-100 Inowrocław, strumien@strumien.org

 

Partnerami: Zespół Szkół Katolickich, Koinonia Jan Chrzciciel, Domowy Kościół, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Wspólnoty Neokatechumenalne, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Kujawskie Centrum Kultury, Portal einowroclaw.pl, Stowarzyszenie Rozwoju Inicjatyw activeXtreme, Info Klaster Polskiej Grupy Poligraficznej, KINOMAX Inowrocław.

 

Do zobaczenia na marszu w przyszłym roku !

 

Zdjęcia wykonał Dariusz Ligęza.

 
Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:
404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/106232612795666801638/album/marsz2014?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Zostaw odpowiedź

 

  • O stronie

    Serwis KujawyZachodnie.pl to miejsce dla wszystkich, którzy kochają Kujawy i dla tych, którzy pojawili się tu przypadkiem. Piszemy o ludziach i wydarzeniach, które z jakiegoś powodu wpisały się w historię regionu lub mają znaczenie dla ludzi żyjących współcześnie. Zawsze staramy się, aby zamieszczane materiały były dawką pozytywnej energii do działania. Pisząc o rzeczach trudnych pokazujemy, w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

    Statystyka: Wpisów: 127, Komentarzy: 8

  • Reklama

  • Losowy film

    Oops, something went wrong.
  • Facebook Like Box↑ Do góry