REKLAMA

Kujawy Zachodnie – ludzie i wydarzenia


Inowrocław na przełomie XIX i XX w.

Data: 29 czerwca 2014 autor: Tomasz Sibora

W dniach od 7 do 28 czerwca 2014 r. w Galerii Solnej w Inowrocławiu można było oglądać wystawę fotografii pt. „Inowrocław na przełomie XIX i XX w.”

 

Wystawa była zorganizowana przez firmę ATS Marketing, tę samą która jest wydawcą portalu www.kujawyzachodnie.pl. Zapewne zobaczyło ją wiele osób, ale zgodnie z informacją zawartą na planszy tytułowej publikujemy jej kopię również w Internecie. Dziękujemy wszystkim odwiedzającym za przekazywane cenne uwagi, a w szczególności Panu Ryszardowi Pietrzakowi za pomoc w doprecyzowaniu podpisów pod poszczególnymi zdjęciami.

 

Zapewne każdy z oglądających wyciągnie z niej wiele własnych refleksji i uwag. Warto jednak przypomnieć osobom nie znającym historii miasta, że przedstawione zdjęcia pokazują Inowrocław w czasach dość odległych, gdy ilość kominów i kolej żelazna wyznaczały poziom nowoczesności i zamożności społeczeństwa. Wiele budynków zachowało się do dzisiaj, dlatego możemy porównywać jak wyglądały one kiedyś i obecnie. Jednak klimat tamtych czasów możemy poczuć jedynie dzięki wyobraźni i uważnemu przyglądaniu się detalom.

 

Jeszcze raz zapraszam do obejrzenia całej wystawy. Naprawdę warto!

 
Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:
404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/106232612795666801638/album/przelom2014?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Zostaw odpowiedź

 

  • O stronie

    Serwis KujawyZachodnie.pl to miejsce dla wszystkich, którzy kochają Kujawy i dla tych, którzy pojawili się tu przypadkiem. Piszemy o ludziach i wydarzeniach, które z jakiegoś powodu wpisały się w historię regionu lub mają znaczenie dla ludzi żyjących współcześnie. Zawsze staramy się, aby zamieszczane materiały były dawką pozytywnej energii do działania. Pisząc o rzeczach trudnych pokazujemy, w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

    Statystyka: Wpisów: 127, Komentarzy: 8

  • Reklama

  • Losowy film

    Oops, something went wrong.
  • Facebook Like Box↑ Do góry