REKLAMA

Kujawy Zachodnie – ludzie i wydarzenia


Powstanie Warszawskie 1944

Data: 01 sierpnia 2014 autor: Tomasz Sibora

W dniu 31 lipca br. (czwartek), o godz. 17.00, przy pergoli zlokalizowanej na głównym deptaku w Parku Solankowym w Inowrocławiu została zainstalowana wystawa poświęcona Powstańcom Warszawskim. Wystawa została przygotowana przez instruktorów Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej i sfinansowana ze środków pochodzących z dotacji uzyskanej w ramach otwartego konkursu ofert od samorządu Miasta Inowrocławia. W czasie symbolicznego otwarcia, nastąpiło spotkanie Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy oraz głównych inicjatorów tego przedsięwzięcia Tomasza Sibory i Dariusza Ligęza oraz innych obecnych harcerzy, którzy zaprezentowali zebrane fotografie i życiorysy inowrocławian biorących udział w Powstaniu Warszawskim. Organizatorom udało się zebrać informacje o kilkunastu osobach związanych z Kujawami oraz zebrać kilka fotografii portretowych. Nie są to zapewne wszystkie osoby związane z Inowrocławiem i okolicami biorące udział w tym ważnym wydarzeniu, dlatego organizatorzy zapewniają że poszukiwania będą kontynuowane. Najwięcej zdjęć zrobionych w czasie działań powstańczych oraz reklamujących Muzeum Powstania Warszawskiego organizatorzy mogli zaprezentować dzięki uprzejmości pracowników warszawskiego muzeum. Wystawa od momentu powieszenia budziła duże zainteresowanie przechodniów. Zapewne zobaczy ją wiele osób ponieważ udostępniona będzie w parku do końca sierpnia 2014 r. Od dnia 1 sierpnia zebrane fotografie i materiały, w tym zdjęcia harcerskiej grupy rekonstrukcyjnej w mundurach powstańczych, oglądać można również w naszym serwisie. Zapraszamy.

 
Error: the communication with Picasa Web Albums didn’t go as expected. Here’s what Picasa Web Albums said:
404. That’s an error.

The requested URL /data/feed/api/user/106232612795666801638/album/powstanie1944?kind=photo was not found on this server. That’s all we know.

Zostaw odpowiedź

 

  • O stronie

    Serwis KujawyZachodnie.pl to miejsce dla wszystkich, którzy kochają Kujawy i dla tych, którzy pojawili się tu przypadkiem. Piszemy o ludziach i wydarzeniach, które z jakiegoś powodu wpisały się w historię regionu lub mają znaczenie dla ludzi żyjących współcześnie. Zawsze staramy się, aby zamieszczane materiały były dawką pozytywnej energii do działania. Pisząc o rzeczach trudnych pokazujemy, w jaki sposób można sobie z nimi poradzić.

    Statystyka: Wpisów: 127, Komentarzy: 8

  • Reklama

  • Losowy film

    Oops, something went wrong.
  • Facebook Like Box↑ Do góry